15. 02. 2023

FAQ

1. OTÁZKA: Chcel / chcela by som vnútorné detské ihrisko, ako mám začať?

ODPOVEĎ: Pokiaľ ste nevlastnili a neprevádzkovali ešte žiadnu prevádzku je tu niekoľko vecí, ktoré treba urobiť:

  • Zoznámte sa s podnikateľským obchodným konceptom interiérového detského ihriska a potrebným vybavením. Urobte si prieskum trhu.
  • Prečítajte si články a rady v tejto oblasti podnikania z vlastných zdrojov, internet, noviny či referencie známych. Zistite si potrebné informácie pre začiatok Vášho podnikania s detským ihriskom.
  • Máte záujem o osobné stretnutie, kontaktujte nás a náš konzultant si s Vami dohodne najbližšie možné stretnutie.

 

2. OTÁZKA: Čo zahŕňa kompletný proces založenia prevádzky interiérového ihriska?

ODPOVEĎ: Informácie procesu a postupu založenia prevádzky interiérového ihriska nájdete v sekcii Ako začať >>, kde sú vymenované stručn zhrnuté základné kroky.

 

3. OTÁZKA: Koľko stojí hracie vybavenie interiérového ihriska ?

ODPOVEĎ: Ako špecializovaný dodávateľ vnútorných hracích a zábavných zariadení ponúkame najlepšie a najdostupnejšie ceny na trhu. Pretože sa sústredíme na širokú skupinu zákazníkov, okrem cenovo náročnejšieho moderného vybavenia ponúkame aj nízko investičné riešenia. Vyžiadajte si katalógový cenník našich produktov >>

Ak ide o zákazkové riešenie, ktoré sa skladá z produktov a doplnkov, finálna cena je kalkulovaná po úplnom dokončení dizajnu ihriska. Zároveň naša spoločnosť dokáže pracovať aj spôsobom kedy zákazník vopred stanový výšku investície do interiérového ihriska a následne sa projekt pripraví podľa zákazníkových preferencií zariadenia.

 

4. OTÁZKA: Koľko peňazí potrebujem na naštartovanie podnikania s interiérovým detským ihriskom?

ODPOVEĎ: Výška investície záleží od viacerých faktorov ako napr. ceny zariadenia prevádzky (interiérové ihrisko, iný hracie vybavenie, sedenie pre hostí, gastro zariadenie, ostatné potrebné vybavenie prevádzky), či je potrebná investícia stavebnej úpravy prevádzky, cena nájmu za priestor prevádzky, personál atď. Všeobecne platí čím väčšia prevádzka vnútorného detského ihriska alebo zábavného centra, tým vyššie náklady. Avšak výhodou podnikania s interiérovým detským ihriskom je jeho flexibilita zmestiť sa takmer do každého rozpočtu. Podnikať sa dá ako s malým vnútorným ihriskom ako aj s veľkým interiérovým zábavným centrom. Všetky veľkosti biznisu majú svoje miesto na trhu a rovnakú šancu na veľký úspech.

 

5. OTÁZKA: Aká je návratnosť mojej investície a koľko budem zarábať?

ODPOVEĎ: Ako väčšina biznisov s dobrou trhovou pozíciou, ktorá odpovedá na dopyt detského trhu a potrieb rodiny, je návratnosť investície vysoká. Zvlášť to platí na trhoch kde sa tento obchodný koncept rozbieha. Avšak návratnosť investície záleží od celkového obchodného plánu, šikovnosti a úspešnosti majiteľa a ďalšej trhovej situácie, preto je vhodné použiť finančnú analýzu pre Váš projekt. Finančná analýza Vám rovnako pomôže zistiť očakávané zisky. Viac informácii na túto tému nájdete v sekcii  návratnosť investície >>.

 

6. OTÁZKA: Môžem mať vlastný dizajn, zákazkový model interiérového ihriska?

ODPOVEĎ: Áno. Pripravujeme profesionálne 3D vizualizácie z viacerých pohľadov. Pokiaľ nechcete vôbec vychádzať z cenovej ponuky katalógových modelov a potrebuje navrhnutie zákazkového modelu ihriska, potrebné je zadať špecifikáciu a požiadavky. Dizajnér projekt pripaví na základa Vašich požiadaviek. Zároveň je potrebné uvedenie Vašich faktruračných údajov a kontakt osoby zodpovednej za nákup ihriska. Celá služba je bezplatná pokiaľ sa navrhnutý projek zakúpite. V prípade, že potrebujete iba nezáväznú cenovú ponuku, odporúčame Vám v úvode vychádzať z katalógového cenníku modelov.

 

7. OTÁZKA: Aká je dodacia doba?

ODPOVEĎ: Po uskutočnení objednávky, je dodacia doba 4-6 týždňov pri veľkých modeloch a zákazkových dizajnoch. Pri malých môže byť dodacia doba kratšia (treba informovať podľa konkrétneho modelu detského ihriska). Pri skladových modeloch interiérových ihrísk je dodacia doba ihneď. 

 

8. OTÁZKA: Koľko vopred treba urobiť objednávku, aby som svoju prevádzku spustil v stanovenom dátume? 

ODPOVEĎ: Najlepšie je sa držať dátumu kedy treba mať prevádzku úplne skompletizovanú a podľa toho vychádzať so skutočností:

  • dodacia doba neskladového ihriska je min. 4 a max. 6 týždňov
  • trvanie montáže záleží od veľkosti ihriska t.j. môže trvať 1-2 a pri veľkom centre až 5-7 dní
  • montáž hracieho zariadenia môže prebiehať v dokončenom interiéry, kde neprebiehajú stavebné práce

Pri zhodnotení týchto faktorov je odporúčané min. 10 týždňov vopred pred otvorením prevádzky urobiť objednávku.

 

9. Otázka: Môžem si ihrisko inštalovať samostatne?

ODPOVEĎ: Inštaláciu interiérového detského ihriska odporúčame zveriť našim skúseným montážnym technikom, nakoľko bezpečnosť je pri tomto vybavení veľmi dôležitá. Rovnako naši technici dokážu rýchlo postupovať, flexibilne riešiť detaily a výsledok bude estetický. Zároveň pred uvedením ihriska do prevádzky je zo zákona potrebná revízna správa, ktorú Vám môže vystaviť iba certifikovaný revízny technik. Vstupná revízna správa je u nás bezplatná.

 

10. OTÁZKA: Sú výrobky certifikované a spĺňajú platnú legislatívu?

ODPOVEĎ: Naše ihriská spĺňajú európske normy a štandardy. Výrobné materiály, konštrukcia, doplnky a súčiastky prešli testovacími skúškami doloženými výslednou správou, EU certifikáciou a certifikáciou bezpečnosti.

Cez 200 referencii - fungujúcich projektov ihrísk na slovenskom a českom trhu dokumentuje kvalitu značky a potrebnú certifikáciu, ktorá je kontrolovaná úradmi hneď pri iniciálnom otvorení prevádzky. Preto si každý odberateľ v SR aj Českej republike môže byť istý, že jeho ihrisko a jeho komponenty nielen spĺňajú certifikáciu CE, ISO, DIN, SGS, ale jeho produkt je modifikovaný presne podľa požiadaviek našej spoločnosti - na základe dlhodobých skúseností pri montážach, dodávkach aj servisných prácach. Ihrisko odovzdávame vrátane certfikácie a vstupnej revíznej správy.

 

11. OTÁZKA: Môžem vedieť viac o výrobe interiérového ihriska?

ODPOVEĎ: Naše ihriská spadajú do strednej cenovej kategórie, v ktorej značka plánuje aj naďalej zotrvať nakoľko vytvára cenovú líniu dostupnú pre široké spektrum zákazníkov. Naviac umožňuje v daných investičných hladinách zákazníkom využiť dynamickú návratnosť investície, čo má pozitívny dopad na výsledky ich podnikania. Na základe modernizácie výrobnej techniky a výrobných materiálov dokáže značka produkovať kvalitu s dlhou životnosťou. V dôsledku vylepšujúcej sa kvality ale udržanej strednej cenovej línii vytvára konkurencieschopné ihriská značkám, ktoré sú zamerané na ihriská najvyššej triedy a najvyššej cenovej hladiny.

 

12. OTÁZKA: Čo ak sa na ihrisku niečo pokazí, ako to je so servisom?

ODPOVEĎ: Naša spoločnosť poskytuje nielen záručný ale aj pozáručný servis a to k dodanému tovaru ale aj k zabezpečeným montážnym prácam. Reagujeme maximálne flexibilne tak, aby sme vyhoveli zákazníkovi a neovplyvňovali plynulý chod jeho prevádzky s interiérovým ihriskom. 

 

13. OTÁZKA: Ak mám na prevádzke vonkašiu terasu odporúča sa použiť aj vonkajšie detské atrakcie?

ODPOVEĎ: Vo všeobecnosti platí, že prevádzka je zaujímavšia a tým navštevovanejšia keď zahŕňa čo najviac atrakcií a herných možností, preto je zaujmavé ak majiteľ svoju prevádzku rozšíri aj do exteriéru. Tu môže využiť sezónne nafukovacie atrakcie, ktoré sa počas zimných mesiacov dajú využiť i v interiéry alebo pôjde do klasického projekty vonkajšieho detského ihriska. Ceny týchto produktov si môžete vyžiadať detské nafukovacie atrakcie  alebo trampolíny.